Midilli Turu – 3 Gün 2 Gece

Ayvalık Çıkışlı

3 Gün 2 Gece

150.00 'den itibaren
    Ziyaret Edilecek Yerler
  • Mandamados
  • Taksiarhis Manastırı

Her Cuma Çıkışlı  Midilli Turu

3 Gün 2 Gece

1. Gün

Sabah saat 08:30 da Ayvalık Limanı önünde bulunan ofisimizde  buluşma , Pasaport kontrollerinden sonra  sabah 09:00’da Ayvalık’tan hareket eden gemimize biniyoruz  ve 1.5 saatlik  Ayvalık deniz fenerleri arasında  keyifli  yolculuktan sonra 10:30 Midilli’ye varıyoruz. Pasaport kontrollerimizden sonra  bizi dışarda bekleyen aracımıza bavullarımızı otobüse yerleştirip, rehber eşliğinde şehir içi turuna başlıyoruz  merkezdeki  gezimize Osmanlı döneminde inşa edilen Yeni Camii ,Hamamı , HagiaAthanasious Metropolitlik Kilisesi ve renkli  Ermou çarşısını rehber eşliğinde gezip adanın en büyük ve muhteşem kilisesi AgiosTherapulosu ziyaret ediyoruz. Midilli’nin görkemli bir yapıtı olan bu kilise, şehrin en büyük kilisesidir. 1860 yılında, haç şeklinde Bizans tarzında inşa edilmiştir. Çarşının sokaklarında dolaşın, şehrin kalbinin burada attığını fark edeceksiniz, Midilli Kalesi Kuzey tarafında bulunan Restorant ‘larında   alacağımız öğlen yemeğinden sonra Öğle yemeği molamızın ardında Ada’nın güneyinde bulunan sonsuz zeytin ağaçlarının yer aldığı Barbaros’un memleketi Gera Körfezi’nden geçip Agiasos’a geliyoruz. Adanın en geleneksel köylerinden biri olan Agiasos Dağ Köyü’nün kendine özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısını geçerek ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesi’ni  ziyaret ediyoruz. Çarşı meydanında bir kahve molası için serbest zaman veriyoruz . Daha sonra Molyvos ‘taki Otelimize  doğru yol alıyoruz.. Otel yerleşimden sonra belirtilen saatte  resepsiyonda buluşarak Akşam yemeği  için  Molyvos merkezdeki Restorant ‘ta  birbirinden güzel tat ve lezzetli yemeklerimizi yiyerek eğleniyoruz.Daha sonra  Otelimize geçiyoruz dileyenler eğlenceye civardaki Bar ve Diskolarda devam edebilirler.

2. Gün

Sabah Kahvaltısından sonra  Sigri ye doğru yola çıkıyoruz Sigri’dekiLesvos Fosil Parkı Doğal Tarih Müzesini ziyaret ederek o döneme ait kalıntıları görüyoruz Park 286 dönümlük koskoca bir dağ yamacını kaplar. Mekanik araçlarla şekillendirilmemiş olan patikalarda yürüyerek, küçük gruplar halinde bulunan İlk Çam ağaçlarını, 22 metrelik en büyük yatan gövdeyi, atalardan kalma Sekoya tipinde olan ayakta kalan gövdeleri, ayrıca 7,02 metre boyu ve 8,58 metre çapı olan Avrupa’daki en büyük gövdeyi görebilirsiniz. Fosil orman kuzey Ege alanındaki yanardağ faaliyetinden dolayı 20 milyon yıl önce oluşmuştur. Fosilleşmiş gövdelerin bir kısmı, özellikle Nisiopi adacığı yakınında, Sigri’nin karşısında, deniz altında bulunmaktadır daha sonra   grup halinde yapay deprem üretme denemesi yapıp verilen brifing i izlendikten sonra Eressos a hareket  M.Ö 7. Yy İlk kadın şairlerinden Sapfonun doğduğu ve yaşadığı kızlar okulunun kurduğu Eressos sahilinde öğlen yemeği ve serbest zaman. Otelimize dönüş ve Yunan gecesi için belirtilen saate Lobide buluşarak Tavernamıza doğru rehber eşliğinde  Molyvos ’un taş döşeme sokaklarında yürüyoruz ve gecenin geç saatlerine kadar eğleniyoruz..

3. Gün

Sabah Kahvaltısından sonra  Otelimizden ayrılıyoruz ve  Petra’ya hareket burada bulunan 114 basamaklı tek kaya parçası üzerine inşa edilmişPanagıaGlykofılousa ( Tatlı bakan Meryem Ana ) kilisesini ziyaret ediyoruz dileyenler çarşı meydanında bulunan kafeteryalarda Dondurma veya Kahve molası verebilirPetra’dan hemen sonra Molyvos Kalesi’ne hareket Mimarisi, Tarihi ve romantizmi ile dünyada ün salmış, Osmanlı Cami ve çeşmeleri ve Molyvos kalesinin olduğu yerde zirveye  çıkıyoruz buradan kaleden dar Arnavut kaldırımlı sokakların ve cumbalı evlerin arasından sahile doğru yürüyerek çarşı içerisinden alışveriş yaparak iniyoruz ve sonra küçük balıkçı kasabası ve zamanında kaçakçıların uğrak yeri olan Skala Skaminia doğru hareket ediyoruz buradan alacağımız öğlen yemeğinden sonra manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile ünlü Mandamados’a hareket ediyoruz köyde sadece Ortodoks alemi için değil, tüm inananlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Taksiarhis Manastırını ( Başmelek Kilisesi) ziyaret ediyoruz dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce manastır avlusundaki kafeteryada ballı yoğurt ve lokma molası ve sonrasında Mandamados’tan ayrılarak Midilli merkeze Limana doğru geliyoruz ve pasaport kontrollerinden sonra Freeshop’ta alışveriş imkanı ve gemimize geçiyoruz 18:00 de hareket ve  Ayvalık’a vardık tan sonra Midilli deki gezimiz burada bitiriyoruz. Bi sonraki gezide görüşmek dileğiyle..

Tur   Paketine   Dahil   Olan   Hizmetlerimiz

Ayvalık-Midilli-Ayvalık Gidiş Dönüş  Feribot Bileti
2 Gece Otel’de Konaklama Kahvaltı dahil
Yemekli Yunan Eğlencesi ( İçecekler Hariç )
Programda belirtilen  turlar ve tüm çevre gezileri
Ada genelinde yapılacak tüm transferler
Vızz Turizm Acente Refakati
Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

Tur Paketine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Yurt dışı çıkış harcı 15 ₺
Öğlen Yemekleri
1 Akşam Yemeği
Kişisel tüm Harcamalar
Otelde alınan ekstre yemek ve içecekler
Şhengen veya Kapı Vizesi
Müze ve Ören giriş ücretleri
Zorunlu Sağlık Seyehat Sigortası
1 € Liman Vergisi 3 € Euro Oda Vergisi

Not: Rehber uygun gördüğünde programda değişiklik yapılabilir..

Yetişkin Fiyatı : 150.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 2.00


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilecek Turlar

Karadeniz Turu ( Batumlu )

7 Gece 8 Gün (6 Gece Otel Konaklamalı)
Ayvalık Çıkışlı
KARADENİZ    GEZİSİ   (BATUMLU) Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun,...
1775.00 'den itibaren

Midilli Turu – Günübirlik

Günübirlik
Ayvalık Çıkışlı
Günübirlik     Midilli    Adası    Turu Sabah saat...
55.00 'den itibaren

Dubai Turu – Air Arabia Havayolları İle

4 Gün 3 Gece
Ayvalık Çıkışlı
           Dubai  Turu  Air  Arabia ...
499.00 'den itibaren

BAŞTANBAŞA BALKANLAR TURU

9 GÜN 8 GECE ( 7 GECE OTEL KONAKLAMALI )
Ayvalık Çıkışlı
KOSOVA’LI  BÜYÜK  BALKAN  TURU YUNANİSTAN – MAKEDONYA – KOSOVA...
400.00 'den itibaren
E-posta bültenimize abone olun, tüm fırsatlar mailinize gelsin !